Nemůžete se rozhodnout, jestli sedačku ve tvaru L nebo U sedačku? Tyto sedačky mají velmi podobné znaky. Tento článek vám nabídne pohled na sedačku U. Dočtete se také, co je potřeba před pořízením U sedačky promyslet.

 

Pojme rovnou k věci. „U“ sedačka…

 

  • Nabízí velký prostor k sezení a odpočinku

Již první pohled napoví, že tato sedačka je velmi komfortní a je stvořena pro příjemné sezení i ležení. V sedací soupravě o rozměrech 3,8x2,8x1,9 metru si s jistotou pohoví 4-5 osob, přičemž nikomu není ubráno na komfortu. Takováto sedačka je schopna nabídnout sezení i více osobám, pokud sedícím nevadí bližší kontakt.

 

Bude vyhovovat velkým rodinám a vám všem, kteří rádi trávíte chvíle s přáteli, protože s ní získáte mnoho míst k sezení blízko pospolu.

 

  • Efektivně využívá každý metr čtvereční

Uvažujeme-li počet míst k sezení, který s ní dokážete vytvořit, není U sedačka náročná na zabíraný prostor. Na pár metrech plochy se pohodlně usadí několik lidí a všichni budou mít své pohodlné místo, přičemž rohy U sedačky bývají nejútulnějším prostorem pro lenošení. Efektivně s ní tedy využijete prostor bytu.

 

  • Skvěle padne do moderního interiéru

Díky tomu, že sezení tvoří jediný kus nábytku, interiér s „U“ sedačkou působí elegantně a minimalisticky. U sedačka se tak perfektně hodí do interiérů, které mají být zařízené v moderním stylu.

 

  • Obvykle je vybavena čalouněnými zády

Mnoho sedaček tohoto typu je vybaveno čalouněním zad, a jsou tak čalouněny úplně celé. Díky tomu U sedačka vypadá opravdu krásně volně stojící v prostoru a bude vás těšit pohledem z kterékoli strany. Před pořízením si však raději tento požadavek ověřte.

 

  • Její tvar je možné si přizpůsobit

Aby vám sedací souprava vhodně „sedla“ do interiéru, ať už menšího nebo většího, obvykle si můžete vybrat z pravého či levého provedení. Výběr orientace, která strana bude delší a kde bude lenoška, pokud je jí sedačka vybavena, vám umožní mnoho typů U sedaček.

 

„U“ sedačku si můžete také sestavit pomocí jednotlivých dílů. V tomto případě se jedná o tzv. modulové sedací soupravy. Snadno se tak přizpůsobíte prostoru a poskládáte si sedačku, dalo by se říci na míru, podle vašich představ a bytových dispozic.

 

V obou případech je však potřeba rozhodnout se ještě před pořízením, protože později již stranovou orientaci nezměníte.

 

  • Nabízí praktická řešení

Stejně jako u rohových sedaček ve tvaru L, i u těchto sedaček běžně najdete úložný prostor ve spodní části sedačky, možnost rozložení pro příležitostné přespání či relaxační funkce jako například polohování záhlavníků. Některé U sedačky dokonce zvládnou splnit všechny z těchto požadavků najednou!

 

  • Bude opravdu vyhovovat vašemu obývacímu pokoji?

Před pořízením sedačky do U je potřeba dobře promyslet její umístění. Jde o velký kus nábytku a U tvar nemusí vyhovovat všude. Ačkoli je možné si sedačku uzpůsobit, při plánování 2x měřte. Její tvar si ideálně nejprve sestavte z kartonových krabic nebo zkuste vyznačit na zem přesně tam, kam má přijít. Pokud by část U sedačky zůstala nešikovně vystrčená do prostoru, do sedací soupravy by se vám nepohodlně vstupovalo a její pozitiva by šla stranou.

 

 

Výběr nové sedačky může být záludnější, než se může zdát. Zvážit je dobré mnoho aspektů včetně výšky osob, které ji budou nejčastěji obsazovat. O čem přemýšlet před nákupem sedací soupravy  vám poradí náš článek. S výběrem sedačky z našeho sortimentu vám také pomohou naši kolegové, kteří na vás čekají v showroomu v Olomouci a v Praze. S našimi zkušenými experty určitě vyberete to nejlepší pro vás.

 

Přečtěte si také náš článek o rohových sedacích soupravách ve tvaru L.

 

Lumax nábytek